Van 16.00 tot 19.30 uur.
Het leven geeft je niet altijd wat je wilt, en soms komt het hard aan. Maar juist in die tegenslagen schuilt de kans om te groeien. Door het leven te accepteren zoals het is en een antifragiele houding te ontwikkelen, leer je sterker te worden na elke klap. Tijdens deze bijeenkomst ‘Stoïcijnse School’ deelt Dennis de Gruijter hoe je met Stoïcijnse wijsheid betekenis vindt in onzekerheid en uitdagingen omzet in persoonlijke groei.
Het leven is niet altijd een feestje en we hebben lang niet alles voor het kiezen. Zoals Sylvester Stallone als Rocky Balboa zei: “Nobody hits as hard as life.”
Wie het leven durft te accepteren zoals het is en binnen onzekere grenzen op zoek gaat naar een goed en betekenisvol bestaan, ontdekt dat het niet draait om hoe hard je kunt slaan, maar om hoe vaak je na de klappen weer kunt opstaan. Econoom en filosoof Nassim Nicholas Taleb noemt deze houding ‘antifragiel’, ofwel anti-breekbaar. Het gaat er niet simpelweg om stand te houden of onaantastbaar te zijn, maar om weerstand en tegenslag te gebruiken om te groeien en jezelf te ontwikkelen tot een sterker en beter mens. Tijdens deze bijeenkomst ga je aan de slag met deze antifragiele houding en leer je Stoïcijns na te denken over wie, wat en waar je bent.
Programma
Het leven zit vol uitdagingen, maar juist daarin ligt de kans om te groeien. Tijdens deze themabijeenkomst ontdek je hoe je met een antifragiele houding en Stoïcijnse wijsheid sterker uit tegenslagen kunt komen. Laat je inspireren en werk aan een betekenisvoller en veerkrachtiger leven.
Resultaat
Na deze Themabijeenkomst ‘Stoïcijnse School’:
- Weet je hoe je een antifragiele houding kunt ontwikkelen: sterker worden door weerstand en tegenslagen;
- Kan je Stoïcijnse wijsheid toepassen om betekenis te vinden in onzekerheid;
- Heb je inzichten in hoe je uitdagingen kan omzetten in persoonlijke groei;
- Kan je Stoïcijns reflecteren op wie, wat en waar je bent en hoe je jouw leven richting kan geven binnen onzekere kaders.
![](https://www.bsn.nl/wp-content/uploads/themabijeenkomst-dennis-de-gruijter-1-oktober-2025.jpg)
Wie is Dennis?
Dennis de Gruijter is coach, filosoof, auteur, docent, podcaster en eigenaar van De Stoïcijnse School. Hij specialiseert zich in de klassieke Stoïcijnse filosofie en presenteert deze als een praktische manier van leven. Dennis schrijft en doceert over dit gedachtegoed en biedt Stoïcijnse Mindset Training aan voor organisaties en bedrijven. In 2025 verschijnt zijn inleiding op de klassieke Stoïcijnse filosofie bij Uitgeverij Noordboek.
Daarnaast organiseert Dennis jaarlijks diverse cursussen over onderwerpen zoals klassieke filosofie, de Stoïcijnen, Stoïcijns leiderschap en opvoeding. Als podcaster publiceert hij maandelijks De Stoïcijnse Podcast, waarin hij samen met deskundigen in gesprek gaat over thema’s zoals de klassieken, leiderschap, ouderschap, ondernemen en alles wat het leven de moeite waard maakt.
Aantal deelnemers
Er is plaats voor max 60 deelnemers. Deelname aan deze themabijeenkomst is gratis.
Locatie
Business School Nederland
Herenstraat 25
4116 BK Buren